Blog čínská medicína čínská medicína

Šaolinový olej

 

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Rozprouďuje stagnaci energie čchi QI ZHI a krve XUE YU
  • Utišuje bolest
  • Zmenšuje otoky
  • Regeneruje a relaxuje šlachy a svaly

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř.:

  • Veškeré druhy poranění svalů, šlach, vazů a kostí (kromě otevřených ran), kupř. zhmožděniny, výrony, vykloubení, zlomeniny, natažené vazy a šlacha, tzv. tenisové lokte, karpální tunely – (úžinové syndromy), apod.
  • Bolesti v bedrech či kříži, a to jak akutní, tak chronické, ischias s vystřelující bolestí do končetin, výhřez meziobratlové ploténky.
  • Bolesti krční páteře se stažením šíjových a zádových svalů a s bolestmi hlavy
  • Revmatické bolesti kloubů a svalů, a to jak akutní, tak chronické, s otoky, reagující na počasí, dna
  • Bolesti hlavy při nachlazení či při migréně, neuralgické bolesti
  • Bolesti svalů a kloubů po přetížení (sport, nadměrná fyzická zátěž, apod.), kdy se používá olej k celkové masáži
  • Rýma alergická, akutní či celoroční – lehce natřít pod nos
  • Kašel u malých dětí – namazat na hrudník
  • Masážní olej – při klasických masážích lze použít místo jiných emulzí, navíc má výhodu vmasírování bylinných ingrediencí do hlubších partií těla

Popis dle tradiční čínské medicíny – Každá bolest je dle tradiční čínské medicíny vyjádřením “hladu tkáně po energii”. Znamená to, že v místě bolesti se nedostává patřičného zásobení krví a energií Qi. Tento stav je způsoben zablokováním toku energie a krve v dané oblasti. K odstranění bolesti je proto vždy nutné odblokovat a rozproudit stagnaci krve a energie v místě bolesti. Tomu napomáhá jednak vnitřně bylinná směs Houževnatost bambusového výhonku  a zevně pak bylinný olej Shaolinový oil . Oba tyto produkty odblokovávají dráhy, odvádějí nahromaděné škodliviny v místě bolesti (čímž snižují otoky či zatuhnutí ), přivádějí novou krev a energii (čímž vyživují a regenerují postiženou oblast), zlepšují prokrvení a všemi těmito účinky utišují bolest. Nepůsobí však jako analgetika (léky tlumící bolest), ale ovlivňují samu podstatu příčinu bolesti.

Dávkování – 3 – 4 x denně jemně vmasírovat na postižená místa.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny – Císařskou bylinou je San qi, který rozprouďuje stagnaci krve a zastavuje krvácení, zmenšuje otoky a utišuje bolest (viz Legendy psané bylinami). Ministerskými bylinami pak jsou Mo yao, který zlepšuje cirkulaci krve a podporuje hojení, Ru xiang rozhýbává krev a energii Qi, uvolňuje šlachy, utišuje bolest, odblokovává dráhy, zmenšuje otoky a zarudnutí tkáně, Hong hua rozhýbává krev, rozpouští stagnující krev a utišuje bolest, Gu sui bu podporuje hojení vazů, šlach a kostí a posiluje ledviny, Xue jie rozpouští stagnující krev, zastavuje krvácení a utišuje bolest. Asistentskými bylinami jsou Du huo, který vylučuje vítr a vlhko z oblasti zad, utišuje bolest a uvolňuje chladný vítr při napadení zevním větrem a chladem, Dang gui vyživuje a rozhýbává krev, zmenšuje otoky a zarudnutí a utišuje bolest. Poslíčkami pak jsou Hei zhi ma, který posiluje ledviny a rozprouďuje krev, Su xin hua vylučuje horký vítr z povrchu těla a uvolňuje povrchovou vrstvu. Shaoilin oil je 100% přírodní bylinný masážní olej, vyrobený z 10 vysoce koncentrovaných čínských bylin, a je vhodný jak pro masáž, tak k regeneraci pohybového aparátu.

Upozornění – Nepoužívat na otevřené rány a vnitřní sliznice. Opatrně v těhotenství – nesmí se používat na oblast podbřišku.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě – Kontraindikace nejsou známy.

Balení – 25 ml ve spreji

zdroj: MUDr. Petr Hoffmann, TCM Herbs s.r.o. Dostupné z: www.patentnimedicina.cz/cz/tcm-herbs

 

Mohlo by Vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.