Blog kosmetika a domácnost

Přirozené zdraví vaginy

Znáte vaginální napářku ? V minulosti ji ženy používaly především po porodu a při léčbě gynekologických zánětů. Bývala velmi běžnou praxí ve Vietnamu, Kambodži, Číně, Turecku, Švédsku, Africe, Guatemale, Mexiku, na Havaji a nově se rozmáhá také v Americe kde ji zviditelnila Gwyneth Patrol.

Yoni Steam neboli vaginální napářka je starodávná praxe, při které sedíte nad vodní lázní s bylinkami. Nesedíme přímo ve vodní lázni, jako to možná některé z nás známe z dětství, ale nad ní.

K čemu slouží vaginální napářka ?

Levná, léty osvědčená přírodní pomoc jak dodat energii, vitalitu a zdraví pohlavním orgánům ženy a také napomoci řešení některých gynekologických potíží. Vagina je sice samočistící orgán, stejně jako všechny orgány, ale neuškodí ji ke zdraví trochu pomoci přírodní cestou. Už proto, že v dnešní době konzumace nevhodných potravin, nošení dráždivého oblečení a prádla a zvýšené míře emocionálního stresu je její samočistící schopnost často oslabena. Respektive nestíhá.

Napářka je skvělá po menstruaci, nebo při začátku bolestivé menstruace, je skvělá po porodu. Při bolestivé menstruaci zbavuje křečí v podbřišku a menstruačních bolestí. Zbavuje premenstruačního syndromu (PMS). Může zmírnit migrénu a pocity stresu a podráždění. Může napomoci léčbě cyst a myomů, ale i endometriozy, hemoroidů. Mnoho žen tvrdí, že napomáhá početí a cestě k vytouženému miminku. Normalizuje hormonální rovnováhu v plodném věku, ale je výborná v přechodu a při klimakterických potížích. Dá se používat i rituálně k uzavření období, vztahu, přechodu z jedné etapy života do druhé. Vyčištěním lůna dáváme prostor emocionální i skutečný pro nové začátky.

Jak na to ?

Budeme potřebovat bylinky. Volte ty, které harmonizují a desinfikují ženské pohlavní orgány a hormonální sféru. Kontryhel, máta, hřebíček, kamélie, děhel, pivoňka, maliník, tymián, oregáno, heřmánek, lopuch, bazalka, levandule, růže, tymián, jitrocel, rozmarýn, měsíček apod. Bylinky svařte ve vodě asi 10 minut a chvilku nechte odstát. Musí pořád z vody stoupat pára, ale teplota musí být snesitelná a příjemná pro vás. Vytvořte si napařovací sedátko tak, že mezi dvě židle dáte prkénka a sednete si tak, aby pára z hrnce umístěného pod sedátkem stoupala na pohlavní orgány. V podstatě jde o sezení nad vodní lázní s bylinkami ze které vychází blahodárná pára. Bylinné výtažky se spolu s párou dostávají do sliznice a pronikají její porézní tkání do krevního oběhu. Praktikovat to můžete kdykoliv v měsíci( kromě samotné menstruace a porodu ) klidně jen jako příjemný rituál, ještě užitečnější ale bude k nápravě hormonálních potíží, úpravě cyklu, bolestivé menstruaci ( před ní )

Tolik starodávný rituál k léčbě mnoha ženských potíží. Podobnou funkci mohou vykonávat i speciální bylinné vložky jejichž složení bylin vychází z principů tradiční čínské medicíny. Podobně jako při napářce pronikají z nich bylinné složky krevními a lymfatickými cestami do těla a mohou tak mít příznivý vliv na léčbu myomů, cyst , bolestivou menstruaci, neplodnost, úpravu hormonů atd. atd. KOncentrace bylin v některých těchto vložkách je 70-80 % a to je víc než mohou zabezpečit čaje, nálevy apod. Byliny jsou tradiční k úpravě poševní mikroflory, ale i třeba Děhel, v přírodní léčbě používaný k úpravě hormonální rovnováhy a ta má zase vliv na potíže v přechodu, na tvorbu cyst, myomů, neplodnost apod. Tím se vysvětluje, proč prostým používáním bylinných vložek klientky hlásí mizení myomů, cyst, nečekané těhotenství, které se dlouho nedařilo ani po umělém oplodnění a úpravu menstruačního cyklu či mírnění potíží v přechodu. Úpravou mikroflory se zmírňuje svědění a nepříjemné výtoky mizí.

Vložek mám v nabídce více druhů,. Mají různé množství bylin, některé obsahují stříbro k eliminaci virů a bakterií apod. v některých je obsaženo až 49 druhů bylin. Nosit je můžete denně, na noc, při menstruaci, stále a nebo jako měsíční kúru například. Záleží na potížích. Jejich cena se pohybuje okolo 100 Kč – 200 kč za 20 Ks, se zákaznickou kartou se slevou 35% .

Pokud Vás zajímá zda je řešení i pro Váš problém ( je možno po konzultaci sestavit i celý balíček produktů na dané potíže ) napište mi nebo zavolejte a zašlu Vám nabídku, nebo vše prokonzultujeme po telefonu či osobně na terapeutické schůzce. Pracuji dále s detoxikačními přípravky Joalis jako akreditovaná terapeutka více než 14 let a používám i byliny čínské medicíny.

Naďa Rydlová Tel. 602 164 307 e-mail : obchod@prirodaleci.cz

Mohlo by Vás zajímat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.